Výběr všech následníků

Funkce „Výběr všech následníků”, která byla uvolněna začátkem září v modulu Finance, je nyní k dispozici i v modulu Položky!

Oceníte ji v zejména případě rozsáhlejších stromových dimenzí, ve kterých navíc dochází často ke změnám/rozšiřování hierarchií a obsažených prvků (skladové položky, skupiny odběratelů atd.).

Z hlediska tvorby a údržby reportů odpadá dřívější nutnost pohledy po každé aktualizaci struktury dimenze upravovat, nové prvky jsou v případě takto dynamicky vytvořené definice automaticky zařazeny do výběru.

Následující obrázek ukazuje definici výběru všech následníků v dimenzi Skladové položky – Oblečení – Sport. Dropbox po pravé straně vybíraného uzlu stromu určuje hloubku výběru (vybrána je nejnižší úroveň, konkrétně zde úroveň 1):


Následující obrázek ukazuje výběr „nulté úrovně”, tedy pouze vrcholového prvku. V pravé části obrázku je patrné výsledné zobrazení.


Funkci lze úspěšně kombinovat s možností „negativního výběru”. Na obrázku níže je vybrána 3. úroveň na prvku All/Všechny a zároveň jsou definicí natvrdo vyřazeny položky AA001 Lyžařské a AA 002 Běžecké lyže, obě v rámci nadřízeného prvku AA Sport.


V případě dotazů a nejasností nás neváhejte kontaktovat.

20
září 2015

Doporučte blok svým známým

Už jste vyzkoušeli náš online reporting?

Zašleme vám přístup do demoverze, kde si na testovacích datech osaháte BI aplikaci v cloudu. Nebo dáte přednost osobní prezentaci? Baví nás ukazovat největší vychytávky aplikace a odpovídat na záludné business dotazy. Máme-li to k sobě daleko, zkrátíme si cestu přes Skype a sdílením plochy.