Proč nejspíš přehodnotíte svůj pohled na finanční reportování a plánování. Zkuste to v cloudu!

Nahlédněte s námi pod mráček online reportingu. Cesta ke vzniku cloudové BI aplikace byla dlouhá a 20letým příběhem vás nudit nebudeme. Ukážeme vám ale to nejzajímavější.

 
 
 

Co je Reporting.cz

Je to online BI aplikace zaměřená na finanční reportování a plánování. Kde se točí firemní finance, do hloubky interpretuje jejich tok. Vždy poskytne správné podklady k rozhodování a manažerskému řízení – ať už v obchodní firmě, výrobním podniku nebo neziskovce. Díky cloudu vás počáteční investice a cena pronájmu mile překvapí.

Na pár kliknutí získá finanční management všechny důležité informace. Napříč firmou sledujete a měříte výkony, související náklady i bilanční položky. A podle nich nastavujete a vyhodnocujete motivační kritéria. Stačí prohlížeč, login s heslem a revoluce v reportování může začít.

Kdo za ním stojí

Už dvě dekády děláme business consulting a související finanční software. Dodnes naše aplikace využívá přes 500 firem a neziskovek z Čech i Slovenska. Máme desítky partnerů, kteří implementují reporting svým zákazníkům. V cloudu zpracováváme denně miliony datových záznamů a za bezpečnost dat klientů dáme i ruku do ohně.

Takhle specializovaný software by nevznikl a nefungoval, kdybychom v týmu neměli dostatek business konzultantů, specialistů na firemní finance, účetnictví i manažerské řízení, expertů na data warehousing i OLAP systémy a vývojářů
BI a DSS aplikací. Znáte jinou aplikaci, která by spojovala tolik know-how ověřeného praxí?

 

Vzniká první verze aplikace Cash Flow Management pro podniky (CFM BIZ). Zaměřuje se na snadné a intuitivní finanční plánování. Využívá specifické funkce Microsoft Excel, takže pro svůj běh potřebuje MS Office.

Cash Flow Management používá k finančnímu plánování už 100 firem. V této době pomáhá sestavovat desítky finančních modelů, privatizačních projektů a žádostí o úvěry.

CFM se rozšířil do 350 firem v Čechách a 100 na Slovensku. Přidaly se k nám např. firmy Unipetrol, Metrostav, Škoda, BVV nebo Slovnaft. Podílíme se na vývoji a implementacích MIS Speedware Financials, který se stal ideovým předskokanem našeho řešení online reportingu.

Uvolňujeme speciální verzi aplikace Cash Flow Management pro neziskové organizace (CFM NGO). K našim klientům se tak kromě obchodních firem, poskytovatelů služeb a výrobních podniků přidávají neziskové organizace.

Slavíme 200. klienta v neziskovém sektoru. CFM NGO už tedy používá 200 neziskových organizací v Čechách a na Slovensku.

Začínáme spolupráci na projektu Akcelerátor Nadace Via. Projekt dosud běží a každý rok vybrané NGO soutěží o nejlepší business plány. Vítězné projekty ve finále získají grantovou podporu. Mezi partnery, kteří projekt podporují, se řadí např. Philip Morris ČR, Česká Spořitelna, Citi Foundation a PwC Česká Republika.

Začínáme pracovat na vývoji online reportingu v cloudu. Vycházíme z 15letých zkušeností v oblasti BI softwaru a náš tým se rozrůstá o další experty na data warehousing a cloudová řešení.

V lednu spouštíme ostré verze a vítáme klienty v novém online reportingu běžícím na výkonném cloudu. Březen nás posouvá k desítkám běžících instalací a zátěžové testy probíhají bez potíží.

Během dubna se od klientů hromadí požadavky na reporting založený nejen nad transakcemi hlavní knihy, a proto analyzujeme nové datové modely. Nasloucháme klientům a v červnu nasazujeme do instalací datové modely „Položky“ a „Pohledávky a závazky“.

Online reporting stále vylepšujeme, rozšiřujeme a doplňujeme podle potřeb našich uživatelů. Sledujeme i vývoj světových standardů a nároků na BI a DDS software specializovaný na firemní finance.

Tým Reporting.cz

Na hvězdy si nehrajeme a představením celého týmu bychom vám zahltili prohlížeč. Takže vám ukážeme aspoň původní šestku, která za konceptem online reportingu stojí.

Michal Rozehnal

CEO

Michal je CEO společnosti a vyzná se v reportovacích standardech a finančním modelování. Ve firmě zodpovídá za vedení společnosti a partnerský prodej. Obvykle ho potkáte ještě před obchodním jednáním, určitě při něm a částečně i ve fázi návrhu a realizace datového modelu nebo při využití podpory.

Michal Všetečka

Delivery manager

Michal je Delivery Manager s výbornou znalostí účetních, finančních a reportovacích standardů. Ve firmě zodpovídá za přímý prodej, takže se zákazníky komunikuje denně. Vy ho potkáte už v presale fázi, při analýze a návrhu konceptu reportingu, ale také po realizaci a při využití podpory.

Martin Čechura

R&D Manager

Martin je R&D Manager. Ve firmě je zodpovědný za koncept a architekturu systému. Se zákazníky se potkává jen občas a to hlavně ve fázi připojování ERP, návrhu ETL a návrzích datového modelu.

Petr Čechura

Senior Consultant

Petr je Senior Consultant. Ve firmě zodpovídá za vývoj a provoz IT řešení. Osobně ho potkáte zřídka, neboť řeší primárně interní požadavky na rozvoj systému.

Vojtěch Kotous

Senior Consultant

Vojtěch je Senior Consultant se zkušenostmi s vedením projeků a implementací IT řešení. Zodpovídá za vedení a úspěšné dokončení projektů i analýzu a implementaci vašich požadavků do reportingu. Potkáte ho pravděpodobně u všech fází realizace vašeho projektu.

Pomáhá velkým i malým firmám

Chcete s námi spolupracovat?

Jste business konzultant, implementátor ERP systému, případně externí účetní nebo poradce? Spojme síly jako obchodní partneři. Zaškolíme vás, předáme dlouholeté know-how a podpoří vás tým expertů na BI, data warehousing a manažerské řízení.

Jste business konzultant?
Integrujete ERP systémy?
Externě účtujete?
doplníme vaše know-how o naše 20leté zkušenosti
 
 
analyzujte a navrhujte reporting pro své klienty, aby plnil potřeby efektivního a moderního řízení
naučíme vás vytvářet a optimalizovat finanční plány a modely
přizpůsobujte modely konkrétním business zadáním a integrujte je do reportingu
získáte naše konzultace a podporu při prodeji a implementaci Reporting.cz u svých klientů
doplňte své ERP o prezentační vrstvu vyšší úrovně a rozšíříte okruh uživatelů směrem k top managementu
dejte svým novým i stávajícím zákazníkům možnost dolovat nejlepší podklady k řízení
držte krok s požadavky na moderní BI nástroje a manažerské řízení – dělejte s námi business consulting
garantujeme vám podporu ve fázi analýzy, implementace i běžném provozu reportingu
ukážeme vám, jak navrhnout a prosadit u zákazníka optimální způsob a formu zachycování transakcí pro požadovaný typ reportingu
posuňte se z role účetní ke controllingu a manažerskému účetnictví
 
rozšiřte své kompetence o tvorbu finančních plánů a modelů
 
umožněte svým zákazníkům prezentovat výsledky hospodaření v online reportingu
propojíme vaše účetnictví do datového centra online reportingu
 
poradíme, jakou účetní osnovu a další parametry u klientů použít pro typická reportingová zadání
naučíme vás, jak celý reporting logicky vystavět

Zaujal vás? Chcete si ho nezávazně vyzkoušet?

Stačí se ozvat a my vám zašleme přístup do demoverze s testovacími daty. Nebo dáte přednost osobní prezentaci? Baví nás ukazovat největší vychytávky aplikace a odpovídat na zvídavé dotazy. Máme-li to k sobě daleko, přes Skype a sdílením plochy na join.me vám představíme aplikaci vzdáleně.